» SEÇİM YATIRIMININDA CIRKI ÇIKTI

Bağlı bulunduğu konular/üniteler >> Haber |
Güncelleme / Ekleme :30/12/2008


Bol keseden konuşmak iyiden iyiye kemikleşmiş bir yapı olurken, bir yandan hak verirken bir yandan da kör olmak böyle bir şey her halde. Kimseye verilen bir hakkın geri alınmasını istemiyoruz ancak en azından “bakarkör” de olmamak gerek. Son yıllarda belli branşlarda bitmek tükenmek bilmeyen alımlar yapılırken nedense özellikle orta öğretim fizik, kimya gibi branşlarda kadroluyu geçtik sözleşmeli bile alınmıyor.


“Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bir TV programında sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirileceğini söyledi. Çelik, 1. atama bölgesinde zorunlu hizmet yerlerinde 5 yıl, 2. atama bölgesinde 4 yıl, 3. atama bölgesinde ise 3 yıl görev yapan sözleşmeli öğretmenlerin, hiçbir değerlendirmeye tabi tutulmadan kadroya alınabileceğini açıkladı”


Ne olacaklarını bilmeden, dershane köşelerinde üç kuruşa on takla metodu ile çalışan birçok arkadaşımız var. Askerliğini, evliliğini erteleyen işi gücü bırakıp KPSS derdine düşen birçok arkadaşımız. Her yıl öğretmen alımları oluyor iyi güzel ama bre kardeşim hiç görmüyorsun “Din K ve A.B” branşından kaç kişi alıyorsun fizikten kaç kişi alıyorsun. İşin güzel tarafı Ankara’da öğretmen açığı yok ama nedense ücretli öğretmen olarak (üç kuruşa 8 takla dershanelerden en azından daha iyi) çalışabiliyorsun. Hem de fizik branşında.


Sonuç olarak şunu bunu yazsak kitap oluştururuz. Sırf seçim yatarımı olsun diye bu kadar alçalabiliyorsunuz. Yanlış anlayın benimde sözleşmeli arkadaşlarım var, onlara bir lafımız yok ama işin başındakilerin kulakları eminim her gün çınlıyorlardır.


Ortada bir belirsizlik hâkim, en kötüsü buna alıştırdılar, mecbur ettiler.

Etiketler (seçim, yatırımınında, cırkı, çıktı, )
Tarafımızca yazılan yazıların hakları saklıdır.

Benzer Başlıklar...


Yorumlar (3)242

 1. Gürsel [30.12.2008, 22:27 ]

  ?

  Evet ne yazıık ki böyle, müdahale edende kızanda bağıranda yok herkes duyarsız o kadar eğitim fak. mezunu var

 2. physicst [06.03.2009, 17:45 ]

  ?

  herkes bunun bilincinde ama öylece tepkisiz olursak bu böyle uzayıp gider.. daha az maaş verip sözleşmeli olarak çalıştırmak varken neden kadroluya geçiş yapılsın ki..adamların işine geliyor bu..

 3. onur123 [20.06.2009, 11:06 ]

  ?

  öğretmen olarak bu sene 1500 fizik öğretmeni 30 matematik öğretmeni 15 fizik öğretmeni atanmış!!ben artık hiç bi şey demiyorum


Türkçemizi katletmeden harf ve imlâ yapımıza uyacağınızı düşünüyoruz.

Uygunsuz içerikler savcılığa bildirilmek üzere kayıt altına alıyoruz.
05.10.2022, 11:46

Her hakkı saklıdır.
Görüntüleme 4553