Sıkça Sorulan Sorular » Telif Hakları

Telif Hakları


Fizikciyiz.com,afizik.com,ikipire.net ve atomcuk.com fizik temelinde bilimsel bilgi yayımlama ve bu bilgilere ulaşmak isteyen ziyaretçi ve öğrencilere yönelik kurulmuş kâr amacından uzak sadece bir kaç editörün özverili ve istekleriyle ortaya çıkmış, sadece PHP programlama ile tasarım olmadan ilerlemeyi amaçlayan etki alanları topluluğudur. Bu ağ elinde haliyle kendi yaptıklarımızın telif hakkını paylaşmıyoruz. Bu yüzden bu haklar resmî olarak Dikimevi vergi dairesine bağlı "HTBilgi Eğitim Teknolojileri" eliyle sağlama almış bulunmaktayız.

fizikciyiz.com
afizik.com

ağ ellerini "site" olarak adlandıracağız.

Site içerisinde (site etki alanı) yer alan bilgiler, editörler tarafından özenle hazırlanmaktadır. Tabii ki bu içerikler hazırlanırken çeşitli kaynaklara (kitaplar, dergiler) ulaşılmaktadır. Bu anlamda;

sitede yer alan resim (ya da fotoğraf) (*.gif,*.png, *.jpg,*.jpeg) , flash simülasyonlar (*.swf uzantı dosyalar), java simülasyonlar (*.jar) site editörleri tarafından yapılmamış ise istenilirse kaldırabilinir. Diğer içerikler, yani editörler tarafından yapılmış materyal ya da metinler * aktif kaynak kaynak göstermeksizin yayımlanmasına izin vermiyoruz.

* "rel nofollow" olmadan.


Sitemizde hiç bir şekilde kaynak göstermeksizin içerik eklenemez, üyelerden gelen içerikler kaynak belirtilene kadar yayımlanmaz, proje ve ödevler sahipleri izinvermediği müddetçe yayımlanmaz. Yayımlanan bazı içeriğin kendinize ait olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz!

goktugbozoklu {{@]]}} gmail. com


Fizik ile ilgisi olmayan bir etki alanına sahip bir ağ alanı hiç bir şekilde kaynak gösterse dâhi içeriği kullanamaz.
Bunun yasal bir zeminde oluşması için Türkiye  de Creative Commons ile çalışmalarının bitmesi beklenmektedir.