» Ağustos 2011'de Atanan Öğretmenlere Oryantasyon

Bağlı bulunduğu konular/üniteler >> Haber |
Güncelleme / Ekleme :28/08/2011


26 Ağustos 2011 tarihinde atanan toplam 11.000 öğretmene 06-16 Eylül 2011 tarihleri arasında atandıkları illerde Uzaktan ve Yüz yüze Eğitim yoluyla "Uyum Eğitimi" verilecektir. , program 06 Eylül 2011 Salı 08:20'de başlayacaktır.

30 saati yüz yüze, 30 saati uzaktan olmak üzere toplam 60 saatlik Uyum Eğitimleri 12 gün sürecektir. Eğitimlerde kurumu tanıma, kamuyu tanıma gibi konular işlenecektir.
26 Ağustos 2011 tarihinde atanan tüm öğretmenler için önemli.


http://oyegm.meb.gov.tr/haberler/uyum/uyum.htm


Yeni Öğretmenlere Uyum Eğitimi


Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde yeni ataması yapılan 11.000 öğretmen için, uyum eğitimi toplantısı düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde yeni ataması yapılan 11.0/00 öğretmen için, “Uyum Eğitimi” toplantısı düzenlendi. Türkiye’deki tüm il milli eğitim müdürlerinin 3 ayrı bölgede katıldıkları eğitim toplantısında il müdürlerine öğretmenlik mesleğine yeni atanacak öğretmen adaylarının ilk görev yerlerinde karşılaşacakları zorluklar ve çözüm önerileri konusunda bilgi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Muammer GÜRBÜZ’ün konuşmacı olarak katıldığı toplantıya; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Burdur, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Gaziantep, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Yozgat ve Denizli illerinin il milli eğitim müdürleri katıldı.

Karatay İMKB Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesinde düzenlenen toplantının açılışında konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil ŞAHİN, “Bu yıl ilk kez göreve başlayacak olan 11.000 öğretmenin mesleklerinin ilk yıllarında karşılaşacakları sorunların üzerinden gelmeleri için toplam 60 saatlik bir eğitim verilecek. Bu eğitimlerin 30 saati yüz yüze 30 saati ise uzaktan açıklamalı olacak. Söz konusu eğitim çerçevesinde il milli eğitim müdürlüklerine önemli bir sorumluluk yüklenilmiştir. Bizler de bu bilinçle yeni atanan öğretmen arkadaşlarımızın bu eğitimlerinde üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Muammer GÜRBÜZ ise konuşmasında, “Türkiye’nin tüm il müdürleri 3 ayrı bölgede toplandı. Uyum eğitimleri 6 Eylül de başlayacak ve 12 gün sürecek. 30 saati yüz yüze, 30 saati uzaktan olmak üzere toplam 60 saatlik eğitim ile yeni atanan 11.000 öğretmen arkadaşımız hiçbir zorluk yaşamadan görevlerine başlayacak. Eğitimlerde kurumu tanıma, kamuyu tanıma gibi konular işlenecek. Bu eğitimler sayesinde yeni öğretmen adaylarımız mesleklerinin ilk günlerini zorluklarla değil, daha verimli ve daha sorunsuz bir ortamda yaşayacaklar” diye konuştu.
Etiketler (oryantasyon, eğitimi, ağustos, yeni, öğretmen, )
Tarafımızca yazılan yazıların hakları saklıdır.

Benzer Başlıklar...

» 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk'e Kutlu Olsun
» Ağustos Öğretmen Alımı ve 2011 Fizik Öğretmenliğinin Durumu

Henüz yorum eklenmemiş..2292


    Türkçemizi katletmeden harf ve imlâ yapımıza uyacağınızı düşünüyoruz.

    Uygunsuz içerikler savcılığa bildirilmek üzere kayıt altına alıyoruz.
    14.07.2024, 04:03

    Her hakkı saklıdır.
    Görüntüleme 2935